شبکه انديشمندان قم

Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 183599
تاریخ انتشار : 11 خرداد 1395 3:6
تعداد بازدید : 2189

استغاثه و اضطرار به امام زمان مهربان

استغاثه به امام زمان ارواحنافداه

امام باقر صلوات الله علیه فرمودند:«اگر یک روز چشم باز کردید و امامتان را ندیدید، فاستغیثوا یعنی به درگاه خداوند استغاثه کنید که اگر این کار را کردید، به سرعت فرج ما اهل بیت می رسد.

💠استغاثه رمز ظهور امام زمان روحی فداه💠


امام باقر صلوات الله علیه فرمودند:«اگر یک روز چشم باز کردید و امامتان را ندیدید،  فاستغیثوا  یعنی به درگاه خداوند استغاثه کنید که اگر این کار را کردید، به سرعت فرج  ما اهل بیت می رسد. و در چنین زمانی به طریق ما اهل بیت پایدار باشید.»
عزیزان حتما می دانید که استغاثه  به معنای دعای معمولی نیست بلکه به معنای  فریاد زدن و ضجه و ناله نمودن و کمک خواستن است مثل کسی که در حال غرق شدن است و داد می کند: کمک ! کمک!...
حضرت در این حدیث شریف به ما فهمانده اند که برای ظهور حضرت باید استغاثه کنیم یعنی اول بفهمیم که در حال غرق شدنیم و بعد منجی خود را صدا بزنیم آن هم نه به تنهایی بلکه می فرماید: استغیثوا یعنی همه با هم خواهان فرج شوید. که طبق وعده امام باقر علیه السلام اگر این کار به صورت دسته جمعی صورت بگیرد به سرعت فرج حضرت می رسد و دنیا به نور خدا روشن می شود.
در تاریخ آمده است که بنی اسراییل بعد از وفات حضرت یوسف به خاطر اعمالشان گرفتار و مضطر شدند و به راهنمایی عالم و فقیه زمانشان توبه کردند و به صورت دسته جمعی گریه و ناله و استغاثه نمودند و از خدا خواهان آمدن منجی و پیامبری الهی شدند. امام صادق صلوات الله علیه فرمودند: «وقتی عذاب و سختی بر بنی اسراییل طولانی شد آنها 40 روز به درگاه خدا ناله و گریه کردند و خدای مهربان هم دعای آنها را اجابت نمود و  حضرت موسی را به همراه هارون فرستاد تا آنها را از این اضطرار و بیچارگی رهایی بخشند. شیعیان ما هم اگر مثل بنی اسراییل در درگاه خدا ناله کنند قطعا خدا فرج ما را نزدیک می کنداما اگر چنین نکنند این سختی ها و گرفتاری ها تا نهایت زمان خود ادامه خواهد داشت.»
پس بیایید باهم در درگاه خدا استغاثه کنیم و همواره با نام و یاد حضرت ولی عصر روحی فداه و با سوز دل و حال اضطرار فرج آن امام مهربان را بخواهیم.

 📢لطفا این پیام را در تمام گروه ها منتشر کنید.📢
🌕الهی بحمد و آله عجل لولیک الفرج🌕

✅کانال باران عترت↙️
Baranetrat@


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :