شبکه انديشمندان قم

Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 52838
تاریخ انتشار : 10 خرداد 1393 1:20
تعداد بازدید : 2470

پاسخ به سؤالات شما پیرامون امام زمان روحی فداه

پاسخ به سؤالات شما پیرامون امام زمان روحی فداه

پاسخ به سؤالات شما پیرامون امام زمان روحی فداه


با سلام و آرزوی ظهور حضرت بقیت الله روحی فداه 

در این بخش به سوالات شما پیرامون امام زمان صلوات الله علیه پاسخ داده می شود اقلیت های مذهبی در زمان ظهور

* سوال شما: آیا در زمان ظهور جمعیتی با عنوان اقلیت مذهبی وجود دارد؟

خیر، حضرت با دلیل و برهان و با استدلال علمی و معنوی و اعجاز الهی حقانیت خود را به جهانیان نشان می دهند، حضرت معدن علم و نور است، وقتی ثابت شد که او حجّت و خلیفه خداست همه به او ایمان می آورند. پس به طور طبیعی دیگر معنا ندارد که اقلیّت هایی به عنوان اقلیّت مذهبی باقی بمانند. زیرا مردم به رشد فکری و علمی می رسند و فرق بین خوب و خوبتر را به خوبی می فهمند و لذا اسلام که کاملترین و زیباترین دین است دین همه مردم خواهد بود همان طور که خدای عزیز هم در قرآن وعده فرموده است:  «لیظهره علی الدّین کلّه» یعنی خدا اراده کرده است که اسلام جهانی شود. بنابراین آن روایتی هم که فرموده حضرت از برخی اقلیت ها جزیه می گیرند مربوط به آغاز ظهور است و پس از مدتی تمام مردم دنیا شیفته نورانیت و علم ومعنویت امام زمان علیه السلام می شوند و به او ایمان می آورند. 

 


 

 نام یاران امام زمان صلوات الله علیه

*سوال شما: روایتی هست که اسم یاران امام عصر و شهر آن ها را بیان کرده، آیا این صحیح است و یاران امام زمان به صورت کامل معرّفی شده اند؟

خیر، این روایت صحیح نیست، استاد بزرگوارم در کتاب زیبای مصلح غیبی به خوبی توضیح داده اند، به عنوان مثال اگر در بانک یا مؤسسه ای قبل از قرعه کشی خودشان جلو جلو نام برندگان جوایز را اعلام کنند دیگر کسی در قرعه کشی شرکت نمی کند، همین طور اگر نام و مشخصات یاران حضرت مشخص باشد بقیه مردم با خود می گویند ما هر چه تلاش کنیم فایده ای ندارد، چون یاران حضرت یک عدّه خاصّی هستند که ما جزء آن ها نیستیم. بنابراین این روایت ساختگی است و به طور کلی هر کسی می تواند جزء یاران امام زمان علیه السلام باشد و یاری امام عصر روحی فداه مخصوص یک عدّه خاص نیست.یاری امام زمان روحی فداه در یک کلام


سئوال شما: در یک کلام بفرمائید یاری امام زمان یعنی چه و ما چگونه می توانیم امام زمان روحی فداه را یاری کنیم؟

پاسخ ما: یاری امام زمان روحی فداه یعنی ما خوب زندگی کنیم و دیگران خوبی ما را ببینند.


 شب چهارشنبه و جمکران 

سئوال شما: آیا این که شب چهارشنبه به جمکران می رویم دلیل خاصی دارد؟

پاسخ ما: ما روایتی نداریم که فرموده باشند شب چهارشنبه به جمکران بروید اما شاید دلیلش این است که آن شب اولی که امام زمان دستور ساخت جمکران را دادند طبق نقلها شب چهارشنبه بوده است و در روز چهارشنبه مسجد افتتاح شده و به دستور حضرت ولی عصر روحی فداه در همان روز گوسفندی را سر بریدند و از گوشتش به هر مریضی دادند شفا گرفت و این خود سند محکمی بر حقانیت مسجد بود. به همین دلیل عاشقان حضرت نیز بیشتر شب و روز چهارشنبه به جمکران می روند.


سوال شما: با سلام شنیده ام که امام زمان علیه السلام را یک زن به شهادت می رساند، حالا سوال من این است مگر امام زمان در زمان ظهور شیطان را نمی کشد و با کشتن شیطان همه مسلمان نمی شوند پس چطور چنین چیزی ممکن است؟

پاسخ ما: سلام البته ما فعلا باید از آمدن حضرت صحبت کنیم و صحبت از شهادت محبوبمان سخت است ولی در عین حال اگر آن روایت صحیح باشد علتش این است که نفس انسانها در هر زمانی ممکن است انسان را بیچاره کند یعنی درست است که در زمان ظهور فعالیت شیطان تعطیل می شود اما نفس انسانها که نمرده و فعالیت آن هرگز تعطیل نشده است و لذا ممکن است دست به هر کاری بزند. البته در زمان ظهور اکثر مردم دنیا بنده خدا می شوند و نفسشان را اصلاح می کنند ولی به هر حال عده کمی هم هستند که ممکن است به سمت بدی ها گرایش داشته باشند و اسیر هوای نفسشان گردند. موفق باشید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :