شبکه انديشمندان قم

Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 54215
تاریخ انتشار : 6 تیر 1393 2:5
تعداد بازدید : 2299

دستور بابرکت امام زمان روحی فداه برای ساخت مسجد جمکران در شب هفدهم رمضان

دستور بابرکت امام زمان روحی فداه برای ساخت مسجد جمکران در شب هفدهم رمضان

دستور با برکت امام زمان روحی فداه برای ساخت مسجد جمکران در شب هفدهم رمضاندستور با برکت امام زمان روحی فداه
برای ساخت مسجد جمکران در شب هفدهم رمضان

جمکران پایگاه محبّت امام زمان روحی فداه
مهربانی و دلسوزی حضرت همیشگی بوده و هست، حتّی در همان اوائل غیبت یعنی در غیبت صغری، حضرت پایگاهی را برای ارتباط با دوستان خویش افتتاح نمودند. حضرت می دانستند که این مردم به ارتباط و انس با امام خویش نیازمندند و تاب دوری و مهجوری را ندارند، 

حال که مصلحت و حکمت الهی بر این شده که آن حضرت در پرده باشند پس صلاح است که دفتر و قرارگاهی برای ارتباط معنوی دوستان و عاشقان خویش داشته باشند لذا به دستور پروردگار حکیم مسجد مقدس جمکران را در شهر مقدس قم به عنوان دفتر معنوی خویش انتخاب نمودند و این انتخاب در شب هفدهم رمضان و در عالم بیداری صورت گرفته به طوری که حضرت به حسن مثله جمکرانی دستور دادند که در آن بیابان اطراف روستای جمکران مسجدی به نام حضرت بسازد.

حسن مثله جمکرانی نقل می کند که قاصدی از سوی حضرت به درب منزل ما آمد و به من گفت که مولا و صاحبت حضرت صاحب الزمان صلوات الله علیه  تو را فرا خوانده است! من که دست و پای خود را گم کرده بودم فوراً اجابت نموده، لباس پوشیدم و عقب سر او راه افتادم تا رسیدیم به همین مکان فعلی مسجد جمکران، درست همان جایی که الان محراب مسجد قرار داد، تختی بود که حضرت بقیة الله ارواحنا فداه و جناب خضر نبی علیه السلام نشسته بودند. پس از سلام و عرض ادب، حضرت به من دستور فرمودند که با یاری سید ابوالحسن در این مکان مسجدی به نام من بسازید و فلان گوسفند که در گله جعفر چوپان است از ماست، آن را قربانی کنید. 

نشانۀ حقانیّت این مسجد این است که هر مریضی بدون استثنا از گوشت آن قربانی بخورد شفا می یابد و مریضی اش به طور کلی برطرف می شود. ضمناً به مردم بگو به این مسجد توجّه ویژه داشته باشند، زیرا هر کس در این مسجد دو رکعت نماز مرا بخواند گویا در خانۀ کعبه نماز خوانده است. حسن مثله جمکرانی دستور حضرت را اجرا می کند و با یاری سید ابوالحسن مسجد را بنا می کنند و آن گوسفند را که در گله جعفر چوپان بوده در جمکران قربانی می کنند و به هر مریضی که می دهند حتی کور و فلج مادرزاد شفا می یابند و از آن پس همگان به این مسجد مقدّس معتقد می شوند و همواره آن را محترم و گرامی می دارند. 

اکنون در مسجد جمکران دفتری به نام ثبت کرامات موجود است که کرامات و معجزاتی را که صورت گرفته ثبت نموده اند که این کرامات بسیار فراوان است و خود سندی معتبر بر تقدّس و ارزش والای این مکان است. حضرت ولی عصر روحی فداه چون ما را دوست دارند از روی مهربانی مأمن و پناهگاهی برای دوستان و پیروان خویش ساخته اند تا تمامی دردمندان و گرفتاران عالم به آنجا پناه آورده و درد دل خویش را به یگانه حجّت باقی ماندۀ خدا بر زمین بگویند و سفرۀ دل خویش را برای آن امام مهربان و عزیز بگشایند.
 نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :